Призвођачи софтвера, па и Информатика, су увек разапети између великих жеља и идеја Клијената и скромних буџета, првенствено у временском смислу, јер предузетни руководиоци желе да све буде готово „за јуче“ а најчешће немају ни времена да се посвете изради доброг алгоритма и пројекта, што је најбољи начин да се среде мисли, уравнотеже амбиције обе стране и поставе реални задаци. Али добро, чим се оствари добра радна хемија, сви зидови до циља падају.
Као и сви остали који се баве развојем, увек смо желели да имплементирамо и правимо програме, примењиве за више Клијената, попут ЕРП-а и осталих рачуноводствених софтвера, тј. да Клијенти своје процесе прилагоде предефинисаним – онима који постоје у самом програму, што је карактеристично за софтверска решења присутна на глобалном нивоу. Међутим, то уме да буде веома тешко и скупо, па се Клијент одлучује за развој наменске апликације, баш по креацији и мери конкретног клијента у том тренутку.
Стотине успешних (а понеки и мање успешан) пројеката је иза наших безмало 50 година рада али за почетак би набројали неке свежије и интересантније:
- аутоматизација основних делатности специфичних предузећа, пре свега комуналних, за шта не постоје готове апликације.
- управљање пројектима за клијенте који истовремено воде више комплексних пројеката – како буџетском, тако и у смислу праћења реализације.
- софтверски регистри за унапређење процеса здравствених услуга вишег нивоа.
- управљање кадровима, укључујући и обрачун зарада.
- финансијско управљање у институцијама које су буџетски корисници: контрола буџетских трошкова са детаљним извештајима, обједињавање података из различитих књиговодствених главних књига у централизован систем.
- мониторинг телевизијских програма емитера у циљу евидентирања и извештавања, везано за поштовање закона о Радио Дифузији
за више информација на располагању је колега Михајло Ћојбашић 011-3215-220