Prizvođači softvera, pa i Informatika, su uvek razapeti između velikih želja i ideja Klijenata i skromnih budžeta, prvenstveno u vremenskom smislu, jer preduzetni rukovodioci žele da sve bude gotovo „za juče“ a najčešće nemaju ni vremena da se posvete izradi dobrog algoritma i projekta, što je najbolji način da se srede misli, uravnoteže ambicije obe strane i postave realni zadaci. Ali dobro, čim se ostvari dobra radna hemija, svi zidovi do cilja padaju.
Kao i svi ostali koji se bave razvojem, uvek smo želeli da implementiramo i pravimo programe, primenjive za više Klijenata, poput ERP-a i ostalih računovodstvenih softvera, tj. da Klijenti svoje procese prilagode predefinisanim – onima koji postoje u samom programu, što je karakteristično za softverska rešenja prisutna na globalnom nivou. Međutim, to ume da bude veoma teško i skupo, pa se Klijent odlučuje za razvoj namenske aplikacije, baš po kreaciji i meri konkretnog klijenta u tom trenutku.
Stotine uspešnih (a poneki i manje uspešan) projekata je iza naših bezmalo 50 godina rada ali za početak bi nabrojali neke svežije i interesantnije:
- automatizacija osnovnih delatnosti specifičnih preduzeća, pre svega komunalnih, za šta ne postoje gotove aplikacije.
- upravljanje projektima za klijente koji istovremeno vode više kompleksnih projekata – kako budžetskom, tako i u smislu praćenja realizacije.
- softverski registri za unapređenje procesa zdravstvenih usluga višeg nivoa.
- upravljanje kadrovima, uključujući i obračun zarada.
- finansijsko upravljanje u institucijama koje su budžetski korisnici: kontrola budžetskih troškova sa detaljnim izveštajima, objedinjavanje podataka iz različitih knjigovodstvenih glavnih knjiga u centralizovan sistem.
- monitoring televizijskih programa emitera u cilju evidentiranja i izveštavanja, vezano za poštovanje zakona o Radio Difuziji
za više informacija na raspolaganju je kolega Mihajlo Ćojbašić 011-3215-220